Kaštanová Mouka

.

Tradiční sušení
Tradiční sušení
Ruční manipulace s kaštany
Ruční manipulace s kaštany
Kaštan kalibrace a výběr
Kaštan kalibrace a výběr
Kaštanová Mouka
Kaštanová Mouka
Skladováním
Skladováním
Ruční manipulace s kaštany
Ruční manipulace s kaštany
Sušení v ohni
Sušení v ohni
Ruční manipulace s kaštany
Ruční manipulace s kaštany
Sušení horkým vzduchem
Sušení horkým vzduchem
Sušení horkým vzduchem
Sušení horkým vzduchem
Sušené kaštany
Sušené kaštany

O nás 


Náš podnik vznikl na začátku sedmdesátých let, v době, kdy se náš otec Michele Picariello začal naplno věnovat činnosti spojené s pěstováním a zpracováním kaštanovníku jedlého a díky investicím času a peněz si postupně získal prestiž a důvěru mezi pěstiteli a obchodníky. Čas proměnil jeho úsilí a odhodlání v dnešní konsolidovanou realitu, která navzdory mnoha problémům spojeným s pěstováním a distribucí tohoto plodu má ve svém oboru silnou a konkurenceschopnou pozici. Stále se stejným zaujetím dnes pokračují lidé zapojení do výrobního procesu a každý z nich svým dílem přispívá k úspěchu našeho podniku. Naše výrobky si udržely charakteristické vlastnosti a autentičnost komunity a území pevně spojeného s tradicí pěstování a zpracování jedlých kaštanů.
Umění výroby jedinečné Kaštanové Mouky 


Castagne Cappetta S.r.l. je firma, která se specializuje na výrobu vysoce kvalitní kaštanové mouky určené výlučně pro finální spotřebitele (řemeslnou výrobu, velkoobchod a maloobchod) a pro výrobce z oblasti potravinářství. Preciznost a pozornost věnovaná detailům charakteristické pro náš podnik představují dokonalou reprezentací vysoce ceněného řemeslného umění, původem z Itálie, které je tolik vyhledávaného v zahraničí. Pečlivý výběr surovin je vždy na prvním místě a spočívá v pečlivém třídění a průběžné kontrole kvality. Náš podnik najdete v obci Bagnoli Irpino, v okrese Avellino, přímo v srdci oblasti proslulé pěstováním jedlých kaštanů. Odsud se odvíjí kapilární distribuce po celém území Itálie a nejen tam. Naši jedinečnou kaštanovou mouku exportujeme také do Asie, Ameriky a do většiny států Severní Evropy. Rozhodně stojí za vyzkoušení!  
Kvýrobě Kaštanové Mouky......

jsou určeny čerstvé kaštany především menšího kalibru. V závislosti na požadavcích trhu se jedllé kaštany suší buď tradičním způsobem, anebo moderní horkovzdušnou metodu, v zařízení s kotlem na vytápění kaštanovými slupkami. Tento proces trvá 6 dní a výsledkem jsou sušené plody vyznačující se jasnými odstíny a jemnou chutí. Plody jsou po strojovém vyloupání dočasně uskladněny a proces dále pokračuje automatickým tříděním na optické třídičce, která vyřadí většinu nevyhovujících kaštanů. Před přechodem do následující fáze dokončí pracovníci proces třídění ručně a pečlivě oddělí zdravé plody od nevyhovujících, které nejsou zcela oloupané anebo mají jiné vady. Následuje kalibrování sušených a oloupaných kaštanů kde se odstraní poslední zbytky slupek, rozbité úlomky a příliš malé kaštany, plody jsou následně odváděny do sušičky, kde se udržuje jejich konstantní vlhkost před namletím. Mletí kaštanové mouky probíhá metodou, která zaručuje dlouhodobé zachování původních kvalitativních a chuťových vlastností. Hotová kaštanová mouka je pak balena do papírových pytlů, které jsou ukládány na palety a takto putují k odběratelům na místo svého určení. Předností kaštanové mouky je fakt, že neobsahuje lepek, a proto se hojně využívá při výrobě produktů pro bezlepkovou dietu a pro osoby s celiakií.   
POUŽITÍ


Kaštanová mouka se používá k výrobě tradičního italského koláče castagnacio a k přípravě veškerých koláčů, dortů a různých jiných pokrmů, kde bez problémů nahradí tradiční hladkou mouku. Kaštanová mouka výborně kyne a hotový koláč či dort bude krásně měkký a vláčný. Doporučujeme vyzkoušet ji také v kombinací se špaldovou nebo celozrnnou moukou a v různých receptech na přípravu domácích čerstvých těstovin, chleba a sušenek. 

V dávných 


dobách byla pšenice privilegiem pro přípravu pokrmů na stoly šlechticů a boháčů, zatímco obyčejní lidé se museli spokojit s takzvanými "druhořadými obilovinami". V mnoha oblastech Itálie byly proto jedlé kaštany, kterými příroda oplývala, jedním ze základních pilířů výživy, zatímco dnes jsme svědky obrácené tendence: rafinovanou,bílou mouku stále častěji nahrazují zdravé a přirozeně bezlepkové obiloviny mezi něž bezesporu patří kaštanová mouka a například kaštanový chléb je jedním z výrobků, který si v současnosti získává stále větší oblibu.  - DĚKUJEME VÁM ZA POZORNOST -