Mąka Kasztanowa

.

Tradycyjnego suszenia 
Tradycyjnego suszenia 
Ręczna obróbka kasztanów
Ręczna obróbka kasztanów
Sortowanie i klasyfikacja
Sortowanie i klasyfikacja
Mąka kasztanowa
Mąka kasztanowa
Przechowywanie
Przechowywanie
Ręczna obróbka kasztanów
Ręczna obróbka kasztanów
Tradycyjne suszenie, w ogniu
Tradycyjne suszenie, w ogniu
Ręczna obróbka kasztanów
Ręczna obróbka kasztanów
Suszenie gorącym powietrzem
Suszenie gorącym powietrzem
Suszenie gorącym powietrzem
Suszenie gorącym powietrzem

Nasza firma :


powstała na początku lat 70., dzięki pasji naszego ojca Michele Picariello, który poświęcał cały swój czas i pieniądze uprawie jadalnych kasztanów, zdobywając coraz większe zaufanie wśród producentów i handlowców. Czas wynagrodził jego pasję i poświęcenie, umacniając pozycję firmy, która dzisiaj, pomimo różnych zagadnień związanych z produkcją, jest nadal obecna na rynku włoskim i konkurencyjna na innych rynkach. W sukcesie naszej firmy uczestniczą dzień w dzień z niezmiennym zaangażowaniem wszyscy pracownicy poprzez jakość swojej pracy. Dlatego też w naszych produktach można odnaleźć całe ciepło i autentyczność ludzi i ziemi, którzy tradycyjnie zajmują się uprawą jadalnych kasztanów i ich przetwarzaniem.                                                
Tajniki produkcji doskonałej Mąki Kasztanowej 


Firma Castagne Cappetta S.r.l. jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji wysokiej jakości mąki kasztanowej, przeznaczonej szczególnie dla odbiorców końcowych (producentów rzemieślniczych, hurtowników i detalistów) oraz dla producentów pracujących dla przemysłu spożywczego. Precyzja i dbałość o szczegóły sprawiają, że firma doskonale reprezentuje włoską sztukę rzemiosła, cenioną za granicą i w samych Włoszech. Od zawsze przykładamy największą wagę do surowców, które są starannie selekcjonowane w procesie kontroli jakości. Nasz zakład znajduje się w Bagnoli Irpino, w prowincji Avellino, w samym sercu rejonu produkcji kasztanów. Stąd rozwinęła się rozległa sieć na terenie całego kraju. Eksportujemy również do Azji, Ameryki i większości krajów Europy Północnej. Unikatowa mąka kasztanowa. Na pewno warto ją spróbować.                                                                                                            Świeże kasztany

 o niewielkich rozmiarach są częściowo wykorzystywane do produkcji mąki kasztanowej. Zgodnie z zapotrzebowaniem rynku suszone są zarówno metodą tradycyjną, jak i nowoczesną (gorącym powietrzem), która polega na suszeniu w suszarni zasilanej kotłem ze skórkami kasztanów, proces trwa 6 dni, dzięki czemu uzyskuje się kasztany o jasnym odcieniu i delikatnym smaku. Po maszynowym wyłuskaniu kasztanów i ich tymczasowym składowaniu są one automatycznie sortowane za pomocą sortownika optycznego, który oddziela większość nieodpowiednich owoców. Następnie, przed przejściem do kolejnej fazy, pracownicy ręcznie doskonalą proces selekcji produktu, drobiazgowo oddzielając zdrowe kasztany od tych nie do końca obranych i niedoskonałych. Obrane z łupin suszone kasztany są sortowane, co pozwala na oddzielenie resztek skórki, skrawków suszonych kasztanów i znacznie mniejszych owoców, potem kasztany przechodzą przez suszarkę, która zatrzymuje w kasztanach pewną ilość wilgoci przed zmieleniem na mąkę kasztanową. Ta procedura zapewnia, że produkt zachowuje w czasie swoje właściwości jakościowe i organoleptyczne. Mąka kasztanowa jest następnie pakowana w papierowe torby, paletyzowana i wysyłana do firm produkujących słodycze, Mąka kasztanowa, naturalnie pozbawiona glutenu, jest produktem bardzo polecanym dla osób chorych na celiakię.           
                                                                        STOSOWANIE : 

Mąkę kasztanową można wykorzystać do przygotowania włoskiego ciasta kasztanowego zwanego "castagnaccio" lub do ciast i placków, po prostu zastępując nią mąkę typu 00 w normalnych przepisach. Mąka kasztanowa doskonale rozczynia się podczas przygotowywania ciast, które są wyjątkowo miękkie i kruche. Mąka kasztanowa świetnie komponuje się z mąką orkiszową lub pełnoziarnistą. Nadaje się również do przygotowywania w domu świeżego makaronu, chleba i ciastek.                                                          
W dawnych czasach. . . . . . 

pszenica była zarezerwowana na stoły szlachty i ludzi bogatych podczas, gdy lud musiał zadowolić się tak zwanymi "gorszymi zbożami". W wielu regionach Włoch kasztany, z powodu ich naturalnej obfitości, stanowiły podstawę codziennego wyżywienia. Dziś coraz częściej odchodzi się od używania mąk rafinowanych na rzecz mąki razowej, a chleb kasztanowy należy do produktów, które powoli wracają do kuchennych łask i przeżywają swoisty renesans.


 - DZIĘKUJEMY PAŃSTWU ZA UWAGĘ -