Gaštanovej Múky

,

Tradičné sušenie
Tradičné sušenie
Ručná manipulácia s gaštany
Ručná manipulácia s gaštany
Kalibrácia a výber
Kalibrácia a výber
Gaštanovej múke 
Gaštanovej múke 
Skladovanie
Skladovanie
Ručná manipulácia s gaštany
Ručná manipulácia s gaštany
Sušenie na ohni
Sušenie na ohni
Ručná manipulácia s gaštany
Ručná manipulácia s gaštany
Sušenie horúcim vzduchom
Sušenie horúcim vzduchom
Sušenie horúcim vzduchom
Sušenie horúcim vzduchom
Sušené gaštany
Sušené gaštany

O nás  


Náš podnik vznikol na začiatku 70-ých rokov, v dobe, keď sa náš otec Michele Picariello začal naplno venovať činnosti spojenej s pestovaním a spracovaním plodov gaštanu jedlého . Vďaka investíciám v podobe času a peňazí si postupne získal prestíž a dôveru medzi pestovateľmi a obchodníkmi a čas premenil jeho snahu a odhodlanie na dnešnú konsolidovanú realitu, ktorá napriek mnohým problémom spojeným s pestovaním a distribúciou tejto plodiny má dnes silné a konkurencie schopné postavenie vo svojom obore. Stále s rovnakým zaujatím dnes pokračujú ľudia zapojení do výrobného procesu a každý z nich svoji dielom prispieva k úspechu našej spoločnosti. Naše výrobky si zachovali charakteristické vlastnosti a autentickosť komunity a územia pevne spojené s tradíciou jedlých gaštanov.              
Umenie výroby jedinečnej Gaštanovej Múky 


 Firma Castagne Cappetta S.r.l. je spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu vysokokvalitnej gaštanovej múky určenej výhradne pre konečných spotrebiteľov (pre remeselné spracovanie, veľkoobchod a maloobchod) a pre výrobcov potravín. Presnosť a pozornosť venovaná detailom charakteristickým pre naše podnikanie je dokonale zobrazuje vysoko cenené remeselné spracovanie , pôvodnom z Talianska, ktoré je tak vyhľadávané v zahraničí. Starostlivý výber surovín je vždy na prvom mieste a spočíva v starostlivom triedenie a nepretržitej kontrole kvality. Naše sídlo nájdete v obci Bagnoli Irpino, v okrese Avellino, priamo v srdci oblasti známej pestovaním jedlých gaštanov. Odtiaľ beží kapilárna distribúcia sa po celom Taliansku a nielen tam. Našu jedinečnú gaštanovú múku vyvážame aj do Ázie, Ameriky a väčšiny severoeurópskych krajín. Určite stojí za to ju vyskúšať!  

Na výrobu Gaštanovej Múky........


sa používajú gaštany menšieho kalibru. V závislosti od požiadaviek trhu sú jedlé gaštany sušené buď tradičným spôsobom, alebo modernou metódou horúceho vzduchu, v zariadení s kotlom vykurovaným šupami z gaštanov. Tento proces trvá 6 dní a jeho výsledkom sú sušené plody vyznačujúce sa jasnou farbou a delikátnou chuťou. Plody sa strojovo vylupujú a prechodne uskladňujú a proces pokračuje automatickým triedením na optickom triediteľe, ktorý vyhodí väčšinu nevyhovujúcich gaštanov. Pred prechodom do ďalšej fázy pracovníci manuálne dokončia proces triedenia a starostlivo oddelia zdravé plody od nevyhovujúcich ak sú tie nie celkom olúpané alebo s inými vadami. Nasleduje kalibrácia sušených a lúpaných gaštanov, kde sa odstránia posledné zvyšky šupiek, úlomkov a príliš malých gaštanov a plody sa odvezú do sušičky, kde sa pred mletím udržuje konštantná vlhkosť . Samotné mletie gaštanovej múky sa uskutočňuje metódou, ktorá zaručuje dlhodobé zachovanie pôvodných kvalitatívnych a chuťových vlastností. Hotová gaštanová múka sa následne balí do papierových pytlovk, ktoré sa skladujú na paletách a sú pripravené na expedovanie k zákazníkom. Výhodou gaštanovej múky je skutočnosť, že neobsahuje lepok, a preto sa široko používa pri výrobe výrobkov pre bezlepkovú stravu a pre osoby s celiacou.    

POUŽITIE 


Gaštanová múka sa používa na výrobu tradičného talianskeho koláča "Castagnaccio" a na prípravu rôznych druhov tort, koláčov a iných pokrmov, kde celkom nahradí tradičnú hladkú múky. Gaštanová múka výborne kynie a pečivo bude krásne mäkké a vláčne. Odporúčame tiež vyskúšať ju v kombinácii so špaldovou alebo celozrnnou múkou a v rôznych receptoch na výrobu domácich čerstvých cestovín, chleba a sušienok.                      
                                                                        V dávnych časoch 

bola pšeničná múka výsadou pri príprave jedla pre šľachticov boháčov, zatiaľ čo bežní ľudia sa museli uspokojiť s takzvanými "druhoradými obilninami". V mnohých oblastiach Talianska boli preto jedlé gaštany, ktorými príroda oplývala, jedným zo základných pilierov výživy, zatiaľ čo dnes vidíme opačný trend: rafinovaná biela múka sa čoraz viac nahrádza zdravými a prirodzene bezlepkovými obilninami, ku ktorý nepochybne patrí aj gaštanová múka a gaštanový chlieb, je jedným z produktov, ktoré si v súčasnosti získavajú stále väčšiu popularitu.


- ĎAKUJEME VÁM ZA POZORNOSŤ -